Архів блогу

неділя, 31 січня 2021 р.

Невідступно тримаймося Господа!

Невідступно тримаймося Господа! 
(зел) ІV Неділя Звичайного періоду
https://cutt.ly/8kuuUrs

Ісус має силу зробити те, що людина своїми силами не в змозі. Тому першою перешкодою для сили Господа не є сатана, тільки людина, яка не бачить власних гріхів і не хоче визнати своїх обмежень. «Не бійся Христа. Він нічого не забирає, а все дає. Хто Йому віддасться, той отримає у сто разів більше. Відкрийте широко двері Ісусові, а знайдете справжнє життя. Послухай, що сьогодні Ісус говорить до твого серця. Не бійся. Ти нічого не втратиш».

АНТИФОН НА ВХІД

Спаси нас, Господи, наш Боже; * збери нас із-між народів, * щоби прославляти Твоє святе Ім’я * і величатися Твоєю похвалою. (Пс 106 (105), 47)
Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА

Господи, наш Боже, вчини, щоби ми славили Тебе усією душею * та щиро любили усіх людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Читайте також: Сімейним цінностям – так, гендерній ідеології – ні: депутати Волині виступили за розвиток інституту сім’ї

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Втор 18, 15-20
Читання з Книги Второзаконня.

Мойсей промовив до народу, кажучи: «Пророка з-помі ж вас, з твоїх братів, такого, як я, Господь, Бог твій, воздвигне для тебе; його маєте слухатися. Точнісінько, як ти благав Господа, Бога твого, на Хорив-горі в день зборів, казавши: “О, коли б я вже більш не чув голосу Господа, Бога мого, та не бачив цього великого полум’я, щоби не вмерти”. Тоді сказав Господь до мене: “Добре вони сказали! Я воздвигну для них з-посеред їхніх братів пророка такого, як ти; Я вкладу Мої слова йому в уста, й він говоритиме до них все, що йому накажу. А хто не послухається Моїх слів, які він у Моє Ім’я промовить до них, то Я жадатиму від того рахунку. А пророк, який насмілився би вістити в Моє Ім’я щось, чого Я йому не наказував, або промовляти в ім’я інших богів, – такому пророкові смерть”». Слово Боже.

Читайте також: Попри нехтування Конституцією України з боку влади міста у Запоріжжі відбулася Молитовна хода 

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 95, 1-2. 6-7аб. 7в-9

Хай серце ваше днесь не кам’яніє.
Ходіть, Господу заспіваймо, *
вигукуймо Скелі нашого спасіння.
Прийдімо в Його присутність із хвалою – *
і радісно Йому пісні співаймо.
Ходімо, поклонімось, припадімо, *
і впадімо на коліна перед Господом, †
який сотворив нас.
Адже Він є наш Бог, ми – народ Його пасовиська, *
отара під Його рукою.
Сьогодні, коли почуєте Його голос: *
«Не робіть закам’янілими ваші серця,
як біля Мериви, в день Масса в пустелі, †
де спокушали Мене батьки ваші. *
Вони випробовували Мене, хоча Мої діла узріли».

Читайте також: «Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 7, 32-35

Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.

Брати! Я бажаю, щоби ви не мали клопотів. Хто не одружився, турбується про Господнє, як догодити Господу, а хто одружився, турбується про світське, як догодити дружині, і тому він роздвоєний. І незаміжня жінка, і діва турбується про Господнє, щоби бути святою тілом і духом, а та, яка вийшла заміж, турбується про світське, як догодити чоловікові. Кажу це для вашої користі, а не для того, щоб ярмо на вас накласти, але для доброчесності, і щоби ви невідступно трималися Господа. Слово Боже.


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Мт 4, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Народ, який сидів у темряві, побачив велике світло;
і тим, хто сидить у країні смертної тіні, –
їм засяяло світло.

Читайте також: Українській сім’ї – належний захист: депутати Житомирщини виступили за охорону сімейних цінностей

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 21-28
† Читання святого Євангелія від Марка.

В місті Капернаумі, в суботу, увійшовши в синагогу, Ісус почав навчати. І дивувалися з Його вчення, тому що Він навчав їх як Той, хто має владу, а не як книжники. І якраз був у їхній синагозі один чоловік, одержимий нечистим духом, і він закричав, кажучи: «Що Тобі до нас, Ісусе Назарянине? Чи Ти прийшов вигубити нас? Знаю, хто Ти є – Святий Божий!» Та Ісус скартав його, кажучи: «Замовкни та вийди з нього!» Тоді затряс ним нечистий дух і, закричавши гучним голосом, вийшов з нього. І жахнулися всі, так що запитували одне одного, говорячи: «Що це? Нове вчення з владою! Навіть нечистим духам наказує, і вони слухаються Його!» І враз розійшлася чутка про Нього всюди, по всій Галілейській околиці. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.


МОЛИТВА ВІРНИХ

До Бога, котрий зіслав на світ Свого Сина, щоби змив наші гріхи та врятував нас від вічної смерті, молімося з довірою:

1. Молімося, щоби вбогі знайшли в Церкві опіку й опору.

2. Молімося за хворих і страждаючих, щоби вони своїми молитвами підтримували Папу.

3. Молімося за миротворців і людей чистого серця, щоб їхні заходи зі збереження миру та встановлення морального ладу в світі увінчалися успіхом.

4. Молімося, щоби заможні люди та багаті держави підтримували тих, хто терпить нестатки.

5. Молімося за померлих, а особливо за тих, котрі за життя зазнали багато несправедливості у цьому світі, щоби Господь загоїв їхні рани та наповнив радістю свого вічного Царства.

6. Молімося за нас самих, щоби ми зуміли по-християнськи пробачати кривди та приймати страждання.

Боже, наш Отче, прийми наші прохання та дай благодаті, про які осмілюємося Тебе просити. Через Христа, Господа нашого.


МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми милостиво дари нашого служіння, які ми жертвуємо на Твоєму вівтарі , * та переміни їх у таїнство нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Освіти світлом Твого обличчя слугу Твого, * спаси мене в Твоїм милосерді! * Господи, нехай не осоромлюсь, бо я до Тебе взиваю. (Пор. Пс 31 (30), 17-18)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Насичені даром нашого відкуплення, просимо Тебе, Господи, * щоби трапеза вічного спасіння зміцнила нас в істинній вірі. Через Христа, Господа нашого.

За матеріалами КМС

https://cutt.ly/8kuuUrs (https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2021/01/31-iv-nedilya-zp.html)

Олександр Кривенко,
християнин, журналіст, юрист, викривач корупції, фундатор і координатор духовно-просвітницької платформи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні» 
м. Київ , +380 63 241 3681 , krivenkokorr@ukr.net





понеділок, 25 січня 2021 р.

«Гендер» є ідеологемою підступного наступу на сімейні цінності

«Гендер» є ідеологемою підступного наступу на сімейні цінності

Пропаганда так званої гендерної ідеології посягає на інститут сім’ї, церкви та національну безпеку України. Останніми роками наступ на моральні цінності посилився через центральні органи влади, міжнародні, вітчизняні неурядові організації та пресу. Йдеться насамперед про сумнівні законотворчі ініціативи, що посягають на сімейні цінності. повідомляє УЦХВЄ, розповідає Захист християнських цінностей — основи життя та сім’ї в Україні

У квітні 2020 року народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк зареєструвала проєкт Закону № 3316, яким передбачалося встановити кримінальну відповідальність за «злочини ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ)». Документ було включено до порядку денного пленарного засідання. Проте справа не дійшла до обговорення законопроєкту в сесійній залі, бо вже тривала низка громадських акцій протесту проти його прийняття. Законодавчу ініціативу піддали критиці, серед інших: Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) у своєму зверненні; близько 26 тис. підписантів Петиції до Президента України, а також представницькі органи місцевого самоврядування. Врешті-решт 1-го вересня скандальний законопроєкт було знято з розгляду.

Читайте також: Сімейним цінностям – так, гендерній ідеології – ні: депутати Волині виступили за розвиток інституту сім’ї 

Натомість парламентський реєстр поповнився іншим, не менш небезпечним проєктом Закону «Про медіа» № 2693. У ньому передбачається заборона поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп на основі різних чинників, у тому числі так званої сексуальної орієнтації. Санкції за порушення цієї норми передбачають штраф у розмірі від 23 615 до 236 150 гривень для друкованих медіа та навіть цілковите блокування для онлайн-медіа. За оцінками ВРЦіРО, «таке формулювання є вкрай небезпечним для свободи слова та вираження поглядів в Україні».

З критикою законопроєкту «Про медіа» виступила і Національна спілка журналістів України. Попри протести громадськості профільний парламентський комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт Закону №2693 у першому читанні за основу.

Читайте також: Попри нехтування Конституцією України з боку влади міста у Запоріжжі відбулася Молитовна хода 

Відразу ж член ВРЦіРО, старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко спрямував свій відкритий лист до Президента України Володимира Зеленського та Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

В інтерв’ю автор цього звернення розповів про мотиви свого вчинку, про природу та прояви політики «гендеру» та про те, як християнам реагувати на виклики та ризики, зумовлені пропагандою так званої гендерної ідеології.

— Пане Михайле, Ваш лист починається промовистою цитатою із Біблії: «Горе законодавцям несправедливим, та писарям, які пишуть на лихо, щоби від правосуддя усунути бідних і щоби відняти права від убогих народу Мого» (Іс.10:1-2). Що Ви хотіли повідомити цими словами?

— Останнім часом загалом з’явилася низка тривожних законопроектів. Ідеться, зокрема, про наполегливі спроби легалізувати гендерну ідеологію, криміналізувати так звану дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації.

Саме на це спрямований і проєкт закону №2693, який неодноразово критикувався як церквами, так і патріотичною громадськістю та медіаекспертами. Занепокоєння таким розвитком подій викликає тривогу християн про майбутнє України, тому публічним виступом я вирішив нагадати керівництву держави про ключові засади нашого спільного буття. Оскільки для нас, християн, найбільш авторитетним джерелом моральних правил та законів є Біблія, саме з цитування Слова Божого я й розпочав звернення.

Читайте також: «Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020

— Якщо передбачені законопроектом антидискримінаційні заборони будуть легалізовані, то до зони табу ризикують потрапити всі ті цитати зі Святого Письма, які викривають гріх гомосексуалізму.


— Так. Тут ми бачимо парадоксальну ситуацію: захищаючи права одних, пропонований закон обмежує права інших, у даній ситуації вірян, яких фактично змушують іти проти власних переконань, власної совісті та змушують порушувати Божий закон.

Створюється небезпека того, що біблійні тексти визначатимуться як дискримінаційні та вважатимуться «мовою ворожнечі». Хоча визнавати одностатеві стосунки неприродними та гріховними з точки зору Бога і «говорити мовою ворожнечі» — це дещо різні речі.

Цей неологізм у низці західноєвропейських і інших країн уже є головною зброєю атаки проти кожного, хто піддає осуду гріх гомосексуалізму. Проєкт №2693 й інші аналогічні прецеденти законотворчої активності несуть небезпеку Україні та демонструють, якими є справжні цінності та моральні якості народних обранців.

Читайте також: Українській сім’ї – належний захист: депутати Житомирщини виступили за охорону сімейних цінностей

— До переліку небезпечних у цьому сенсі дій влади слід віднести і постійні спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відомої як Стамбульська конвенція), і нещодавнє рішення Уряду про членство у міжнародному «Партнерстві Біарріц». Обидва ці документи просувають гендерну ідеологію, посягаючи на сімейні цінності.


— Саме слово «гендер» є ідеологемою, за якою приховано підступний наступ на сімейні цінності.

Українські чиновники переконують нас, що гендер — це стать: чоловік і жінка. Насправді ж адепти гендерної ідеології вимагають прибрати звідусіль, насамперед із освітнього процесу, згадки про церкву та про традиційну сім’ю.

— Пане Михайле, у зверненні до керівників держави ви згадуєте фрагмент із преамбули Конституції України: «…усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом…». У чому, на Ваш погляд, полягає суть цієї цитати?


— За введення до преамбули Основного Закону слів «усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями» боротьба тривала понад годину. Комуністів дуже дратувала згадка про Бога. Проте здоровий глузд і Господь посприяли тому, що народні депутати написали в Конституції України про свою відповідальність перед Богом. Це ті маяки, які визначають, куди ми будемо рухатися. Зазначати такі речі в преамбулі означає закласти борозну, вектор розвитку держави. Отже, батьки української Конституції були мотивовані щирим прагненням уберегти майбутні покоління від зла.

Сам Бог Творець, закладаючи моральні закони для людства, подаючи чітке визначення добра та зла на сторінках Святого Письма, застерігає нас від розтління. Іншої альтернативи духовним цінностям немає.

Читайте також: «Між кесарем і Богом»: круглий стіл пройшов у Ірпені напередодні виборів  

— У згаданому вже відкритому листі акцентується увага на тому, що під час проголошення присяги Українському народові кожен Президент кладе руку на Конституцію України та на Пересопницьке Євангеліє. У чому полягає сенс такої процедури?


— Вона означає: все, що записано як в Основному Законі, так і в Євангелії, є непорушною основою для відповідальної та мудрої діяльності глави держави під час усієї його каденції. Рука, покладена на Конституцію, означає, що президент обіцяє дотримуватися світських законів, а на Біблії — моральних законів.

— Крім того, Ви звертаєте увагу на те, що під час інавгурації Президента, як і на багатьох інших урочистих заходах, виконується Молитва за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». Яке значення має ця традиція?

— Ми, мільйони громадян, із благоговінням співаємо цей духовний гімн, де просимо: «Світлом науки і знання нас, дітей, просвіти…». До кого ми звертаємося про захист України? До того самого Всевишнього, Якого згадуємо в Преамбулі Конституції. Бог готовий боронити Україну, але за умови дотримання нами морально-духовних засад: і конституційних, і євангельських. Іншого шляху немає. Бог не може благословити злодія, корупціонера, збоченців, адже Він проти їхніх діянь, проти аморальних вчинків, які руйнують суспільство. Натомість останніми роками з усе більшою тривогою спостерігаємо під парламентським куполом ініціативи, що загрожують гнівом Всевишнього для України.

Мойсеїв Закон, яким керувалися євреї у Старому Заповіті, можна звести до одного простого правила. Господь неодноразово звертався до народу: «Будеш виконувати Мої закони — будеш благословенний, не виконуватимеш — будуть прокляття на біди». Трагічна історія ізраїльського народу — доказ правдивості цих слів.

Читайте також: Слово Боже мовою серця: в Одесі представили Євангеліє від Луки в кримсько-ромському перекладі 

— При просуванні так званої гендерної ідеології лобісти зазвичай обґрунтовують свої дії тим, що Україна, прямуючи до членства в Європейському Союзі, має реформуватися відповідно до встановлених ним стандартів прав людини. Звісно, при цьому замовчується той факт, що завдяки таким своїм фундаторам, як Альчіде де Гаспері, Конрад Аденауер і Роберт Шуман, Євросоюз вибудовувався як спільнота народів, яка в основу поклала християнські цінності.


— Звертаючись до Свого народу, євреїв, Бог сказав: «Два великих зла зробив Мій народ: Мене, джерело живої води покинули, а видовбали собі інші водозбори, які не тримають води» (Єр.2:13). Християнськими цінностями молоде покоління Європи знехтувало, на жаль. Вони не вдячні батькам, які заклали християнські чесноти у фундамент Євроспільноти, натомість видовбали собі мертві колодязі та пропонують Україні мертву воду. Я би рекомендував усім, хто читатиме цю статтю, згадати байку Івана Крилова «Свиня під дубом».

Свиня під Дубом віковим / Наїлась жолудів досхочу, до відвала; /Наївшись, виспалась під ним; / А потім, очі продираючи підняла, / І рилом корінь Дуба були підривати стала. / «Адже це дереву біда, — / Їй з Дуба Ворон промовля, —/ Коли коріння ти оголиш, воно засохнуть може». / «Хай сохне, – каже тут Свиня, — / Мене те анітрохи не турбує / У нім не бачу толку я, / Нехай це кожен чує; / Хоч вік його не будь, нітрохи не шкодую; /О лиш би жолуді: адже від них я і жирую». — / «Невдячна! — мовив Дуб до неї тут, — Коли б могла ти вгору рило підійняти / Тобі, нарешті, стало б знати, / Що жолуді на мені ці ростуть». / І неук також, як сліпець, / Учені праці й вчення, / Усю науку лає, / Не відчуваючи, що їх плоди збирає.

Читайте також: Переклад Біблії мовами народів – шлях до їх відродження. Відбулась наукова онлайн-дискусія

Нехтування християнськими цінностями вичерпає ліміт Божого довготерпіння. Я свідчу відкрито: Господь забере свою охорону від тих держав, які 75 років тому створили Організацію Об’єднаних Націй, але не дбають про духовну основу своїх народів.


— Борцям із пропагандою гендерної ідеології часто дорікають, що вони, мовляв, воюють проти інших людей, аби дискримінувати, знищувати їх, кидати до в’язниці та переслідувати.

— Це брехня та маніпуляція. В Україні немає жодного рішення суду про неприйняття на роботу, ув’язнення чи вбивство когось за те, що він, бачте, гей. За професією гомосексуалісти можуть бути і лікарями, і модельєрами, і журналістами, і знаними фахівцями в інших галузях. Водночас ми категорично проти того, щоби хтось із них демонстрував і рекламував свою гріховну неміч, щоби діти бачили таку мерзоту. Марші напівголих розмальованих людей, які язики виставляють, жести недостойні показують, не є культурою.

— Навіщо, на Вашу думку, влаштовуються так звані гей-паради та ще й у центрах міст?

— Для того, щоби, діючи за маніпулятивною технологією вікон Овертона, нав’язати молоді та взагалі суспільству гріховний стереотип поведінки.

— Відносно недавно Президент Польщі Анджей Дуда заявив: «ЛГБТ — це гірше комунізму». Як би Ви могли прокоментувати ці слова?

— Я цілковито підтримую цю позицію. Приклади парламентів і лідерів інших сусідніх країн, зокрема Хорватії, Румунії, Угорщини мають надихати нашу владу не піддаватися злу, а стояти на захисті України. Знаю, що наші противники в разі приходу до влади не терпітимуть жодної критики та знищать усе до кореня. Для них є дуже важливим публічне визнання та закріплення в законі так званого гендерного порядку денного. Ось тоді почнеться повна руїна, яку навряд чи хто зможе зупинити. «Покинули Мене, джерело живої води, щоби собі подовбати водозбори, водозбори поламані, що води не тримають» (Єр. 2:13), — каже Господь, звертаючись до народу Ізраїля. Бог жаліє людину, бо знає, що без Нього людству — гаплик, смерть і розвал. Наші серця мають бути чутливими, інтуїція має працювати. Не можна переходити червоні лінії.

Читайте також: Перекладати Біблію ромськими мовами – особливе доручення Ісуса Христа, – Анатолій Шкарін

— Опоненти часто дорікають нам, християнам, і закликають нас виявляти завжди любов до ближнього, адже цьому вчить віра.

— Вони обманюють. Ісус ніколи не закликав проявляти любов до гріховності. Біблія чітко розділяє дві речі: людину та гріх.

Сьогодні йде підміна понять. До прикладу, мама виявляє любов до сина, але вона не любить духа наркоманії, який нищить її дитину. Дружина кохає свого Івася, вона давала клятву в храмі, що шануватиме його. Чоловік став алкоголіком. Хіба дружина любить алкоголізм, який спотворив її коханого Івася? Ненавидячи гріх, який зруйнував сім’ю, вона не може миритися і з чоловіком. Дружина Івася кохає, але нечисть, яка в ньому живе, вона не зносить. Бог дав кожному свій образ людяності, доброти, моральності. Худоба не має моралі, а лише потреби — їсти, пити, спати. Людська ж істота має внутрішній моральний закон, вкладений Богом-Творцем.

— Я упевнений, що ми, як християни, маємо дбати про тих, хто потрапив у пастки залежностей. Саме проявляючи любов до тих, хто пішов шляхом сексуальних збочень, ми маємо давати їм надію про можливість порятунку.

— Так. Біблія чітко вчить, що любити, а що — ні. Не треба нас заколисувати, що Бог усе сприймає з любов’ю. Ні, тисячу разів ні. Лікар любить хворого пацієнта, але ненавидить рак, який його поїдає, бере скальпель і ріже, викидає частину зараженого тіла. Відтинають частину руки, ноги, коли трапляється гангрена. Хіба лікар жорстокий? Хіба він має миритися з раком або іншою хворобою? За такою логікою давайте будемо вітати любов’ю та благословляти коронавірус.

Отже, не можна ставити знак рівності між людиною як особистістю та її гріховними поглядами й забаганками, які спрямовані на руїну, шкоду та смерть. Багатьох моїх однолітків уже немає. Вони давно вже в могилі не через хворобу, а тому, що зловживали алкоголем. Лише двоє померло від недуги, а решту всіх з’їв дух алкоголізму.

Олександр Кривенко. Уроки, виклики та завдання для християн: відбулася онлайн-конференція

На першій зустрічі Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, яка відбулася декілька місяців тому, я запитав у нього: «Хто в Україні відповідає за моральне здоров’я нації?». Очільник Уряду відповів: «Держава»… Є хороший і чинний закон «Про захист суспільної моралі», але про нього ніби забули.

— Понад п’ять років тому Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі була ліквідована.

— Так, і з того часу немає єдиного органу, який би на державному рівні займався захистом суспільної моралі. Держава нагадує корабель, який не має ані карти, ані компасу для руху. Без духовних орієнтирів ми пливемо невідомо куди.

— Поштовх активній пропаганді ідеології «гендеру» дав прийнятий 15 років тому закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Там «оселився» термін «ґендерна рівність», який активно використовується нашими опонентами всупереч інтересам обох статей і заради реалізації антисімейних ініціатив певних законотворців. Фактично, йдеться про підміну поняття «стать» і прагнення замінити його повсюдно такими антинауковими витворами, як «гендерна рівність», «сексуальна орієнтація», «гендерна ідентичність».

— Терміни «гендер», «гендерна ідентичність», «сексуальна орієнтація» не варто вводити в правове поле України, бо вони містять шкідливі суть і визначення, ведуть до руйнації суспільства. Я якось запитав Лілію Гриневич: «Навіщо Ви дурниці говорите? Ви жінка, Ви міністр освіти. У чому ваше ущемлення?» У лікарні більшість жінок, а не чоловіків, то ж ми не кричимо: давайте мужиків туди наженемо, бо ж там, бачите, 70 відсотків — медсестри, санітарки. Нерівність між чоловіками та жінками є вигадкою.

— Звісно. Прецедентів абсурду, влаштованого гендеристами, не бракує. Кілька років тому в Києві проходила конференція промислових профспілок із проблем так званої гендерної рівності. Представник металургів розповів, що, виконуючи урядовий наказ, вони зняли будь-які обмеження для жінок на високооплачувану роботу в гарячих цехах і на інших ділянках, де завжди працювали лише чоловіки. Проте за півроку жодна жінка не спокусилася таким шансом заробляти більше.



— При владі мають бути мудрі люди, а не зіпсутого мислення, котрі на посміховисько виставляють Україну. Природа жінки тисячоліттями не змінювалась, а хтось у 21-му столітті хоче перелаштувати її на кимось вигаданий лад. Такі спроби — проти законів природи. Вони свідчать про те, що якась невидима диявольська сила штовхає людей до великої прірви, можливо, останньої.

— В очах Бога всі люди є однаково ціннісними, але не можуть мати однакових функцій, враховуючи різні біологічні, психологічні й інші особливості. Ось як на цю тему висловилась у приватній бесіді зі мною професор, доктор філології зі Львова Олександра Сербенська: «Ми, жінки та чоловіки різні, але ми рівноцінні. Всі розмови про рівні права — від лукавого». Думка вченого вщент розбиває гнилу основу провідників гендерної рівності, які діють на руйнування християнських цінностей — основи життя та сім’ї в Україні.

— Зверніть увагу, що не в нинішньому уряді було започатковано ці процеси, крен пішов раніше. Чинне керівництво Кабінету Міністрів України підхопило згубну активність політичних сил, які були при владі, а нині проголошують себе орієнтованими на Євросоюз.

— Вже багато років поспіль українських держслужбовців і працівників бюджетних установ — військовослужбовців і правоохоронців, медиків і освітян — так звані експерти з «гендеру» насичують інформацією про боротьбу з дискримінацією за ознаками так званих гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації, про забезпечення гендерної рівності, про захист прав ЛГБТ, тощо. Такі заходи відбуваються під дахом університетів і інститутів, міністерств і державних адміністрацій. Вони підтримуються урядами інших країн і проголошуються як такі, що ведуть Україну до світових і європейських стандартів із прав людини. На останніх загальнонаціональних і місцевих виборах було запроваджено так звані гендерні квоти. Як на мене, це робиться з далеким прицілом, аби у перспективі відкрити шлях «ЛГБТ» до керма країною на всіх рівнях влади: від місцевого до найвищого.

— Сьогодні піднялася уся нечиста рать, схожа на ту, що вже обманювала, пропонуючи світле комуністичне майбутнє. Сотні мільйонів вірили в оману. Закінчилося трагічно: ГУЛАГами; голодоморами; невинно вбитими, страченими, замордованими, закатованими людьми…

— Чому ідеї комунізму, що виникли у Західній Європі, там коріння не пустили, проте цей дух знайшов гарний ґрунт на території Росії?

— Там люди Біблію знали, і тих дурних ідей не прийняли. Бідноту ж російську легко було ввести в оману гаслами: «Рабочім фабрікі, а крєстьянам — зємлю!». Гітлер пішов дорогою нацизму. Як на жирного черв’ячка, десятки мільйонів німців клюнули на ідею найкращої нації, пішли за фюрером і встелили власними трупами тисячі кілометрів. Комуністичні, нацистські, інші людиноненависницькі режими дурили народи та морили їх голодоморами. Дві світові війни, в які було втягнуто низку цивілізованих держав, забрали загалом понад 100 млн жертв вбитими та покаліченими, спричинили так багато руїн. Ці трагедії попереджають і волають: «Люди, схаменіться! Ви наближаєтесь до нової, тисячократно страшнішої війни!» Гряде третій «-ізм», який пощади не дасть нікому. Попередні «-ізми» хоча б дітей народжували, там принаймні потомство було, а в нового його нема. Фініш і крах. Хто би міг 30 років тому подумати, що у нас руйнуватимуться базові поняття, що якісь невідомі люди в Міністерстві освіти і науки за ґрантові кошти викидатимуть із книжок слова «мама», «тато», «сім’я».

Читайте також: Уроки, виклики та завдання для християн: відбулася онлайн-конференція

Фактично, проти християнських цінностей точиться явна, неоголошена, страшна війна. Це сигнал, що Господь відступає від нації та попускає її, мовляв, як хочете, так і розвивайтеся. Прагнете мати фюрерів, генеральних секретарів? Ідіть за ними! Наслідки пожинатимете ви самі…


     Молитовна варта: за родину, за святість нашого народу, 
     за охорону духовного світу дитини

— Заходи з пропаганди традиційного родинного життя, що проходять щороку в різних містах, зазвичай є велелюдними. Сімейна хода в столиці збирає до 10 тисяч учасників, хоча нікого спеціально туди не мобілізують. За пару тижнів опоненти проводять свої так звані марші рівності, які відомі під назвою «гей-паради». Впродовж року відбуваються й інші аналогічні провокації з боку пропагандистів сексуальних девіацій. Щоби духовно боронити українські вулиці та площі, ми влаштовуємо мирний Міжконфесійний марафон «Молитовна варта: за родину, за святість нашого народу, за охорону духовного світу дитини». На цю подію виходить значно менше люду. У настоятелів деяких церков і очільників мирянських спільнот знаходяться різні пояснення на кшталт: «Ми не йдемо, щоби не привертати увагу до гей-параду»; «Ви йдіть, а ми вдома чи в храмі молитимемося за вас»; «У моїй парафії збоченців нема, то і сенсу протестувати немає»…

— Ми готові. В будь-який момент 10 тисяч нашої молоді буде на Хрещатику. У нашому братстві 30 тисяч молоді, яка знає, за що та куди йде. Потрібен лише сигнал.


— Я молюся за те, щоби нашу міжконфесійну молитовну варту очолили єпископи всіх українських церков, як це було під час Революції Гідності. Ось тоді численна армія свідомих мирян долучилася би до нас. Разом ми здатні краще боронити християнські цінності, наших дітей, онуків і наші родини від руйнівної дії згубних ідеологій. Пане Михайле, Ви маєте авторитет у середовищі вірян, до Вас прислухаються. Чи можете дати рекомендації християнам у захисті України від гендеризму?

— Насамперед, усі священнослужителі мають усвідомити загрозу, що вже стукає в наші двері. На превеликий жаль, духовенство ставиться до таких викликів невиправдано спокійно, їх ці проблеми ніби не хвилюють, через що мені стає ніяково.

— Про що це свідчить?

— Церква втрачає свою якість. Христос казав: «Ви сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не згодиться вона вже нінащо» (Мт.5:13).
Церква, яка втратила вплив на суспільство, — це вивітрена сіль. Незважаючи на високі храми, на хрести на грудях, на гарні одежі, вкриті золотом, сіль втратила силу. Суспільство гниє там, де нема солі. Тому християнам, духовенству та вірянам потрібно навернутися до Бога, взяти до рук Святе Письмо, з вірою в Ісуса Христа об’єднатися навколо вічних цінностей, які піднімали десятки країн зі злиднів до розквіту.

Автор: Олександр Кривенко,
римо-католик, журналіст, юрист, викривач корупції, фундатор і координатор духовно-просвітницької ініціативи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні» https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/,
м. Київ ,
+380 63 241 3681 ,
krivenkokorr@ukr.net

Першоджерело: 
Олександр Кривенко. «Гендер» є ідеологемою підступного наступу на сімейні цінності // УЦХВЄ. 04.01.2020 р.Б. 23:11 https://cutt.ly/zjsmzoT 


Інші перепублікації статті: 
Олександр Кривенко. // Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні. 05.01.2020 р.Б., https://cutt.ly/5jsWml7 (https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/permalink/676125336413750/)











неділя, 24 січня 2021 р.

Уроки, виклики та завдання для християн: відбулася онлайн-конференція

Уроки, виклики та завдання для християн: відбулася онлайн-конференція

Всеукраїнська наукова аналітико-мотиваційна онлайн-конференція з міжнародною участю «Уроки 2020 року, виклики і завдання для християн на 2021 рік» відбулася 09 січня, – повідомляє Світогляд, – розповідає Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні.

Спілкування пройшло на інтернет-майданчику Всеукраїнської духовно-наукової просвітницької платформи «Цінності». У події взяли участь понад 90 представників різних сфер суспільства із 13 областей України.

Серед них:
священнослужителі;
науковці;
психологи;
педагоги та співробітники закладів освіти;
соціальні педагоги;
правники;
журналісти;
депутати різних рівнів;
представники органів місцевого самоврядування;
керівники та члени громадських організацій і ініціатив.

Читайте також: Сімейним цінностям – так, гендерній ідеології – ні: депутати Волині виступили за розвиток інституту сім’ї 

Відкрив конференцію доктор педагогічних наук, професор, координатор Всеукраїнської духовно-наукової і просвітницької платформи «Цінності», голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання» Василь Жуковський.

«Ми звикли вважати, що Україна – християнська країна, і в своєму житті ми сповідуємо традиційні християнські цінності. Водночас, якщо більш уважно проаналізувати наше сучасне суспільне життя, то з’ясовується парадоксальна річ: християнська більшість українців дедалі частіше потрапляє в полон меншості, яка має в усьому протилежні християнству атеїстичні погляди. Нам нав’язується гендерна ідеологія, рівень освіти падає, медицина руйнується. Колись багата Україна з великими потенційними можливостями опинилася на маргінесі світового суспільного розвитку. Українці перетворюються на націю, що вимирає та витісняється за межі своєї країни в пошуках заробітків і кращого життя», – зауважив професор Жуковський.

    Василь Жуковський

На його думку, відповідальними за таку ситуацію є насамперед християни як найбільш свідома та численна частина української громади. Утім, не зумівши перебудуватися до нових суспільних викликів і змін, нині християни є здебільшого пасивними.

«Ми зібралися на конференцію, щоби проаналізувати ситуацію, що склалася та накреслити завдання для діяльності християн у різних сферах духовного і суспільного життя у 2021 році», – резюмував промовець. 

Читайте також: Попри нехтування Конституцією України з боку влади міста у Запоріжжі відбулася Молитовна хода 

Виступом на тему «Християнин і виклики сучасності» відкрив програму доповідей доктор соціальної економіки Зіновій Свереда.

«Сучасний популізм є результатом псевдоцінностей, коли актуальне стає вторинним, і, навпаки, другорядне видають за найважливіше. Люди часто шукають «чуда» та «чудотворців» у релігії та політиці, відкидаючи здорові принципи праці та науки. Через брак об’єктивного знання принципів християнської науки вони не усвідомлюють, що найбільше чудо – дар життя – вже сталося. Тому варто, насамперед, позбутися «релігійного популізму», – зауважив промовець. «По-друге, важливо захистити правду й істину через солідарність християн і їхню співпрацю. Це породжує культуру утворення громади, яка разом молиться та визнає спільні етичні цінності, формує різні практичні організації: політичні, культурні, економічні. Вони гарантують особисті права та свободи, соціальну та політичну безпеку; спрямовують місію влади на служіння; допомагають набути та захистити право приватної власності», – зазначив Зіновій Свереда.


    Зіновій Свереда

Він запропонував активно займатися євангелізацією, промоцією фінансової грамотності громадян і культури ощадності, а також переглянути вітчизняну систему оподаткування.

«Люди мають знати, на що використовуються їхні кошти, та впливати на те, щоб їхні капітали та податки слугували реальному добробуту», – підсумував експерт.

Читайте також: «Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020

У своєму виступі народний депутат України Святослав Юраш подякував учасникам платформи «Цінності» за плідну взаємодію в обороні християнських цінностей і постійний моніторинг загроз їм. Він зауважив, що в поточному році очікуються аналогічні спроби нав’язати суспільству реформи постмодерного штибу. Йдеться, зокрема, про сумнозвісний проєкт Закону №0931, ухвалення якого торік не відбулося завдяки протестам з боку громадськості. Після місцевих виборів слід спонукати новообраних депутатів об’єднати зусилля на захист цінностей, аби і на центральному, і на регіональному рівні вони були ефективні.

За словами парламентаря, у 2021 році планується запровадити інструменти народовладдя, що розширить коло суб’єктів законодавчої ініціативи. Це дозволить не пов’язувати той чи інший проєкт з конкретною політичною силою та слугуватиме об’єктивному вирішенню нагальних проблем, зокрема, щодо сурогатного материнства та права на життя зачатих, але ще ненароджених дітей.

Святослав Юраш підтвердив також, що засноване ним міжфракційне об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» критично ставиться до певних норм чинного законодавства, якими впродовж майже п’ятнадцяти років поспіль живляться апологети так званої гендерної ідеології.


    Святослав Юраш

Про небезпеку та сумнівні підстави приєднання України до «Партнерства Біарріц за гендерну рівність» розповів очільник громадської організації «Громадянський рух «Всі разом!» Руслан Кухарчук. Мовиться, насамперед, про те, що кожен учасник цього «партнерства» зобов’язаний ратифікувати Стамбульську конвенцію – документ, проти якого категорично виступила Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій, низка патріотичних сил.

    Руслан Кухарчук

Не можна вважати прийнятною підміну поняття «стать» неологізмами «сексуальна орієнтація» та «гендерна ідентичність», які містяться в згаданій конвенції і покликані зруйнувати конституційні, релігійні та наукові погляди на природу людини та сім’ї». 


Прикметно, що активними прихильниками «Партнерства Біарріц» і Стамбульської конвенції є представники так званого фемінізму. Про негативний вплив феміністичної політики на духовно-моральні цінності сучасної України розповіла у своїй доповіді голова департаменту зовнішніх зв’язків Міжнародного відкритого університету імені Володимира Марцинковського, член Всеукраїнської асоціації педагогів і психологів із духовно-морального виховання, магістр богослов’я Інна Гудима.



Інна Гудима

Вона зауважила, що рух за права жінок на освіту, зарплатню та свободу пересування, який виник майже 200 років тому, не має нічого спільного із сучасним фемінізмом так званої «третьої» і «четвертої» хвилі. В Україні права на життя, безпеку, освіту, працю та реалізацію однаково захищені Конституцією для жінки та чоловіка. Основна аудиторія, на яку націлені феміністичні організації – молодь, інтелігенція та жінки, які опинилися в скрутних життєвих обставинах і потребують психологічної та юридичної допомоги. Під «маскою» допомоги жінкам активно впроваджується неприйнятна для християнської України ЛГБТ-ідеологія, яка руйнує духовно-моральні цінності українців і спричиняє деградацію різних сфер соціального життя. 

Протистояти цій навалі дуже важливо та можливо, якщо консолідувати зусилля освітян, юристів, священників і журналістів. 


Саме в надрах фемінізму виникла та вкоренилась ідея абортів, у якій – ані слова про право зачатих дітей жити. Про наслідки впровадження «культури смерті» в Європі розповів у своїй доповіді голова ГО «Рух за життя та гідність людини» Артур Погоріленко.


   Артур Погоріленко

Він, пославшись на результати наукових досліджень, констатував, що через активну пропаганду абортів як позитивного явища нині Європа вже неспроможна самостійно відтворювати себе. На думку промовця, для запобігання розвитку вказаних негативних тенденцій, потрібно заборонити вчинення абортів без медичних показників. При цьому варто керуватися принципом поваги до людського життя відповідно до біологічних фактів про його початок, які слід активно популяризувати.

«У році, що минув, пропаганда гендеризму в Україні посилилась. Аби протистояти їй, у низці обласних центрів представники органів місцевого самоврядування й активісти провели низку заходів, ініційованих християнами. Зокрема: депутати Волині виступили за розвиток інституту сім’ї та проти впровадження ідеології так званого гендеру у вітчизняне законодавство; у Запоріжжі відбулася Молитовна хода, а депутати Житомирщини виступили за охорону сімейних цінностей», – розповів координатор духовно-просвітницької платформи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні», журналіст, магістр права Олександр Кривенко.

У поточному році немає підстав для заспокоєння. Понад півроку нас усіх тримає в напрузі проєкт Закону №2693 «Про медіа». Він спрямований на те, щоби преса своїми висловлюваннями не дискримінувала нікого через так звану сексуальну орієнтацію. Насправді ж ідеться про наступ на свободу слова та вираження поглядів, а тому не можна допустити ухвалення цього законопроєкту. 


    Олександр Кривенко

Маємо спонукати політиків ухвалити рішення про відмову від ратифікації Стамбульської конвенції та про денонсацію домовленостей Уряду з учасниками міжнародного «Партнерства Біарріц». Варто спрямувати зусилля законотворців на заборону пропаганди гомосексуалізму й інших сексуальних девіацій, фемінізму та решти проявів гендеризму.

Читайте також: «Між кесарем і Богом»: круглий стіл пройшов у Ірпені напередодні виборів  

Крім того, доцільно відновити дію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

«Врешті-решт парламентарі мають виправити помилку своїх попередників і внести зміни до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», а саме: у статті 1 замінити антинауковий термін «ґендерна рівність» зрозумілим і належним словом «рівноцінність», а статтю 4 – «Ґендерно-правова експертиза» – варто вилучити», – резюмував Олександр Кривенко.

Читайте також: Слово Боже мовою серця: в Одесі представили Євангеліє від Луки в кримсько-ромському перекладі 

«Церква та держава є союзниками у справі зміцнення сім’ї», – сказав у своєму виступі керівник громадської організації «Моє покоління», пастор Церкви «Нове життя» Олег Олійник.

Прикладом такої співпраці є його авторська програма «Школа подружнього життя», яку затвердило МОН і рекомендувало Мінмолодьспорту. До неї можуть долучитися представники церков, які, пройшовши відповідну підготовку та маючи підтримку держструктур, здатні навчати молодь і всіх охочих. Доповідач акцентував увагу на тому, що духовенству важливо знати про такі можливості й активно долучати до них людей у своїх громадах. Саме церква представляє Засновника сім’ї на землі й особливо зацікавлена у зміцненні її як основного пріоритету християнських цінностей.


    Олег Олійник

«Формальна підтримка державою програм християн із підготовки до подружжя не викликає оптимізму, бо нерідко проти їх авторів проводяться розслідування за неучасть у протидії так званій гендерній нерівності», – сказала у своєму виступі голова Української асоціації християнської психології Людмила Гридковець.

За її оцінками, 13 років тому серед готових взяти шлюб переважали жінки, а з 2007 року – чоловіки. Зміни викликані впливом ідеології «гендеру», яка фіксує жінку на собі та відторгає її від уваги до потреб інших. Нерідко саме дружини ініціюють розлучення після серії занять у «гендерній» студії. Там їх навчають протидії домашньому насильству, але виключно щодо жінок, формуючи образ сім’ї як місця зла та небезпеки. Стосовно чоловіків як жертв ця тема зазвичай замовчується. 

Людмила Гридковець


За словами Людмили Гридковець, варто вести мову про інститут протидії агресорам і не розділяти його за статевою ознакою. Готувати ж до подружнього життя потрібно з дитячого садочка. На всіх вікових етапах статеве виховання має будуватися навколо народження дитини, за принципом спіральної моделі, що базується на моделі «тато, мама, діти, бабуся, дідусь». Так формується спадкоємність поколінь. Батьків слід навчати спілкуватись із дітьми, в тому числі використовуючи тренінги про те, як відповідати на запитання дитини.

Сім’я – це потенціал самореалізації людини, її комунікації, посвяти для суспільства. Цю ідею мають популяризувати суспільство та держава, в тому числі соціальна реклама.

«Україна перебуває в процесі культурного розвитку, який передбачає, насамперед, підвищення моральних якостей на основі християнських цінностей», – зауважив голова громадської організації «Українська асоціація педагогів-християн» Віталій Шульга.


    Віталій Шульга

Він звернув увагу на те, що преамбула Конституції України говорить про прийняття її з відповідальністю перед Богом. Отже, наш суспільний розвиток ґрунтується на біблійних нормах. Відповідно принципи успішного державотворення чітко «вписуються» у завдання Церкви. Вона ж має виконувати функції моралізації суспільства, а держава – слідкувати за дотриманням цих моральних принципів.

Читайте також: Перекладати Біблію ромськими мовами – особливе доручення Ісуса Христа, – Анатолій Шкарін

«Ніколи не може бути церква відділена від справ держави», – зазначив у своєму виступі старший єпископ Української церкви християн віри євангельської, член Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій Михайло Паночко.


   Михайло Паночко

За його словами, проблема полягає в тому, що нерідко на місцевому рівні представники духовенства – ніби «вартівники всі сліпі, не знають нічого» (Ісая 56:10). Чимало священиків досі не усвідомили, що являє собою ідеологія «гендеру», яку шкоду вона несе та як прагне витіснити християнську культуру за борт суспільного життя.

На всіх рівнях глави українських церков мають займатися просвітництвом серед населення, щоби люди знали: жодних компромісів із гендеристами бути не може.

«Християни мають єднатися в цій боротьбі. Водночас духовенству потрібно активізувати виховну роботу серед батьків. До шкільної програми варто ввести Біблію як досягнення світової культури, бо ніщо так добре не навчає життю, як Слово Боже», – підсумував Михайло Паночко.

Читайте також: «Гендер» є ідеологемою підступного наступу на сімейні цінності

Про те, як покращити загальний стан здоров’я людини, розповів завідувач кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету, доктор психологічних наук, професор Мирослав Савчин. Потрібно дотримуватися здорового стилю життя, який стосується духовних, моральних, соціальних, психологічних і біологічних його характеристик. Серед основних напрямів оздоровлення способу життя – орієнтація людини на духовну сферу, реалізація духовних здатностей і усвідомлення свого призначення у світі; оволодіння автентичною свободою та відповідальністю; самореалізація; духовне та моральне самоствердження; здатність вчасно та якісно надавати собі допомогу, адекватно сприймати та вирішувати життєві труднощі, завдання та проблеми, протидіяти деструктивним впливам сучасної цивілізації; фізична активність, звільнення від шкідливих звичок і забезпечення здорових екологічних умов.


    Мирослав Савчин

На необхідності консолідації сил духовенства, освітян, журналістів, науковців у пропагуванні християнських цінностей і навіть боротьби за них наголосила у своєму виступі доктор психологічних наук, професор кафедри психології розвитку Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Климишин. За її словами, бути християнином – це передусім мати відповідальність і готовність активно протистояти сучасним формам прояву зла в своєму особистому житті, на місці праці й у громадській сфері. Це і є основним і реальним орієнтиром на 2021 рік.


   Ольга Климишин

Про досвід практичної євангелізації на Рівненщині розповів завідувач відділу християнської етики МГО «Надія-людям», член редколегії журналу «Слово вчителю» Аркадій Сльоза. Йдеться, зокрема, про роботу з дітьми у школах і інтернатах, притулку, про допомогу освітянам, викладачам курсів духовно-морального спрямування, про активне відстоювання необхідності викладання предмету «Основи християнської етики».


   Аркадій Сльоза

«Чим більше шторми та бурі сучасного світового океану з його фінансовими течіями й ідеологіями намагаються збити Україну з правильного шляху, тим більше ми всі потребуємо вірного дороговказу Світла Христового, і ми, християни, покликані нести Його, не зупиняючись ні на мить», – резюмував доповідач.

«Передавати від серця до серця моральні багатства може той, хто дбайливо супроводжує дитину стежкою життя: батьки; вчителі, вихователі», – зауважила заступник начальника – начальник відділу реформування освітньої діяльності управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ганна Зварич.


   Ганна Зварич

За її словами, такий супровід має бути щирим, виявленим через власний приклад, аби формувати чесноти й усвідомлення того, що найважливіше буття людини – чинити добро, а найглибша людська радість – жити в любові.

Як зауважила у своєму виступі вчитель англійської та німецької мов, учитель християнської етики Верхньоторецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олеся Зелена, педагог, плануючи урок, має зазначати християнські цінності, які він інтегрує в освітній процес, звертаючись до душі дитини, до її внутрішнього світу.


    Олеся Зелена

На відсутність духовно-морального виховання у Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року звернула увагу у своїй доповіді методист відділу національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Рибалка.


    Людмила Рибалка

«Основоположною цінністю християнської духовності є жертовна любов, яка може бути однобічною, нічого не вимагати. Сьогодні доля українського народу залежить від того, чи проявлятимуть його представники саме таке відчуття до Батьківщини», – зазначила доповідач.


   Вікторія Оліферчук

Роздумами про знання, яке вирішує нашу долю тут, на Землі, й у вічності, поділилася кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету України Вікторія Оліферчук. За її словами, Хрещення (занурення) у Святий Дух – це коли під час молитви третя Особа Бога – Святий Дух – приходить у дух людини, і вона з’єднується з Богом, отримавши силу на власне спасіння та служіння іншим людям. 

Результатом конференції став її Підсумковий документ, адресований державним, церковним, і неурядовим інституціям.


Автор: Олександр Кривенко,
римо-католик, журналіст, юрист, викривач корупції, фундатор і координатор духовно-просвітницької ініціативи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні» https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/,
https://protectingchristianvalues.blogspot.com/






















четвер, 21 січня 2021 р.

«Уроки 2020 року, виклики і завдання для християн на 2021 рік». Підсумковий документ


ВСЕУКРАЇНСЬКА ДУХОВНО-НАУКОВА І ПРОСВІТНИЦЬКА ПЛАТФОРМА «ЦІННОСТІ»

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПЕДАГОГІВ І ПСИХОЛОГІВ ІЗ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ»

 

 ПІДСУМКОВИЙ ДОКУМЕНТ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВОЇ АНАЛІТИКО-МОТИВАЦІЙНОЇ

ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ:

«Уроки 2020 року, виклики і завдання для християн на 2021 рік»

09 січня 2021 року

 Онлайн-платформа «Цінності»

Україна

 

 09 січня 2021 року відбулася Всеукраїнська наукова аналітико-мотиваційна онлайн-конференція з міжнародною участю «Уроки 2020 року, виклики і завдання для християн на 2021 рік».

Конференція відбулася в режимі онлайн на платформі Zoom.

Метою проведення конференції було проаналізувати уроки попереднього року та накреслити завдання діяльності християн у різних сферах духовного і суспільного життя у 2021 році.

Робота конференції відбулася за такими тематичними напрямами:

Міжнародна співпраця нашої держави (в контексті актуалізації відповідальності християн за долю особистості, сім’ї, громади і суспільства у час викликів і загроз)

Необхідність єдності і спільних дій християн різних конфесій

Об’єднання зусиль християн нашої держави з християнами Європи і світу

Пошуки активної співпраці Церкви і влади

Збереження і примноження цінностей християнства в освіті, культурі та інших сферах суспільного життя

Збереження і захист фізичного здоров’я: коронавірус і вакцинація

Встановлення миру на тимчасово окупованих територіях

Забезпечення матеріального благополуччя нашого народу

У конференції взяли участь представники різних сфер суспільства: священнослужителі, науковці, психологи, педагоги та співробітники закладів освіти, соціальні педагоги, правники, журналісти, депутати різних рівнів, представники органів місцевого самоврядування, керівники і члени громадських організацій тощо загальною кількістю 93 особи з 13 областей України.

Аналізуючи минулий 2020 рік для вітчизняного суспільства, учасники конференції констатують, що в минулому році наша держава Україна опинилася перед низкою серйозних викликів:

– як складова європейської і світової спільноти, наша країна особливо гостро відчула кризу суспільного розвитку та необхідність пошуку нових підходів для її подолання;

– територію нашої держави охопив коронавірус, який забрав життя багатьох її жителів;

– у офіційному дипломатичному листуванні Україна, на жаль, зазначила про свій вибір приєднатися до партнерства Біарріц, яке розширює вплив гендерної ідеології, що несе загрози традиційним вітчизняним цінностям;

– Міністерством освіти і науки України було видано наказ № 641 від 18.05.2020 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.11.2011 № 1364 «Про Науково-методичну раду з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України» та ліквідовано «Комісію з християнської етики», яка надавала грифи програмам, посібникам і підручникам предметів духовно-морального спрямування;

– кількість учнів, які вивчають предмети духовно-морального спрямування, зменшилась до 13% від загальної кількості учнів в Україні;

– без погодження із всіма зацікавленими представниками вітчизняного суспільства та керуючись критеріями, які не були узгоджені з усіма учасниками українського суспільного життя та які не відповідають Конституції України, здійснювалася антидискримінаційна експертиза шкільних підручників.  Результатом цієї експертизи стало вилучення з шкільних підручників наочності та матеріалів, які вміщували традиційні історичні, релігійні, сімейні та культурні цінності українського народу;

– знизився рівень життя наших громадян, зростали ціни і вартість послуг;

– не дивлячись на оголошене перемир'я, на сході нашої держави продовжували гинути люди;

– перебування частини Донбасу та території Криму під тимчасовою окупацією дестабілізовувало та становило загрозу національній безпеці України, її суверенітету.

Вболіваючи за стан і розвиток нашої держави, усвідомлюючи, що духовність є основою особистого, сімейного і суспільного життя, а деморалізація суспільства може призвести до непоправних наслідків, учасники конференції звертаються до громадян України, церковних, державних і громадських організацій з пропозиціями вибудовувати особисте, сімейне та суспільне життя українців на перевірених вітчизняним і міжнародним досвідом біблійних цінностях.

 

Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій

Зважаючи на те, що Церква в Україні перебуває серед лідерів за рівнем довіри наших громадян до суспільних інституцій, просимо керівників Церкви в Україні (як сукупності представників різних конфесій):

1) бути активними духовними лідерами нашого народу, активніше та дієвіше захищати його від різних внутрішніх і зовнішніх викликів, бути більш відкритими до тих, хто здійснює духовне служіння, активізувати з ними партнерський діалог;

2) вжити активних заходів для захисту українського суспільства від «Партнерства Біарріц», яке має на меті передусім запровадити в нашій державі гендерну ідеологію, що суперечить вітчизняним традиційним цінностям і Конституції України;

3) активно виступити проти антидискримінаційної експертизи, яка вилучає з підручників традиційні національні, духовно-моральні, релігійні, сімейні та інші цінності українського народу;

4) сприяти організації викладання «Основ християнської етики» та інших курсів духовно-морального спрямування в закладах дошкільної, середньої та вищої освіти, які вилучаються з цих закладів швидкими темпами, а освітній вакуум заповнюється сумнівними освітніми продуктами;

5) підтримати реалізацію програм, спрямованих на сімейне виховання, які отримали грифи МОН України («Основи сім’ї», «Школа подружнього життя») та можуть факультативно запроваджуватися в старших класах закладів загальної середньої освіти;

6) сприяти діяльності місцевих духовних рад у всіх областях нашої держави для консолідації зусиль з метою розв'язання актуальних духовних і суспільних завдань;

7) підтримати і розвинути ініціативу про реалізацію програми «Десятиліття Біблії» в Україні та світі на 2021–2031 рр.;

8) активно підтримувати введення навчальних програм та підручників із основних предметів, інтегрованих з духовно-моральною складовою;

9) звернути увагу на формування української національної ідеї з Христоцентричним напрямком світосприйняття.

 

Місцевим духовним радам в Україні

Активізувати діяльність діючих місцевих духовних рад, а у випадку відсутності – створити місцеві духовні ради за участю християн різних конфесій для спільного розв'язання низки значущих проблем духовно-морального змісту, для запобігання поширенню гендерної ідеології і, навпаки, сприяти викладанню предметів духовно-морального спрямування: «Основи християнської етики» та ін., «Основи сім'ї», «Школа подружнього життя».

 

Офісу Президента України

Український народ надав Президенту В. Зеленському найбільший вотум довіри за всю історію незалежної України. Просимо Гаранта Конституції України зробити все можливе, щоби захищати і примножувати традиційні цінності нашого народу, на яких творилася, існувала і розвивалася наша українська історія й Українська Держава, та які мають чіткі конституційні норми, що приймалися з відповідальністю перед Богом.

Просимо зробити все можливе для того, щоб вийти з Партнерства Біарріц, як такого, що передбачає передусім поширення в нашій державі гендерної ідеології, яка не відповідає конституційним нормам України, суперечить чинному законодавству, поширюється в закладах освіти тощо, втягуючи дітей і молодь в антихристиянські, антирелігійні та антигуманні заходи. 

 

Верховній Раді України

У своїй законотворчій діяльності дотримуватися Конституції та законодавства України.

Не приймати закони, які підривають основи здоров’я особистості, сім’ї, суспільства, пропагують гендерну ідеологію в усіх сферах суспільного життя та суперечать Конституції України.

Вилучити з порядку денного засідань Верховної Ради України Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (так звану Стамбульську конвенцію). Ця Конвенція в дійсності не відповідає традиціям і цінностям, планам і завданням суспільного життя нашого народу. Вона не принесла суттєвих позитивних змін тим країнам, де була прийнята.

Зняти з розгляду законопроєкт «Про медіа» № 2693, як такий, що посягає на свободу слова, вільне вираження поглядів і свободу віросповідання.

Внести зміни до чинного законодавства України з метою недопущення пропаганди гомосексуалізму, фемінізму та інших проявів гендеризму у пресі, літературі, у закладах державної служби, освіти, культури, дозвілля, медицини, науки, спорту, туризму тощо.

Прийняти рішення про відновлення дії Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Сприяти забезпеченню матеріального благополуччя нашого народу, в тому числі встановлюючи прийнятні ціни на комунальні послуги.

Затвердити на законодавчому рівні норму про те, що людське життя починається з моменту зачаття і завершується природною біологічною смертю. У зв’язку з цим просимо скасувати положення законодавства, що дозволяють переривати життя людини до моменту її народження, за винятком окремих випадків, пов’язаних із загрозою життю матері.

В умовах формування громадянського суспільства просимо сприяти діяльності громадських інститутів.

 

Кабінету міністрів України

Сприяти богослужбовій діяльності церков і релігійних організацій за умови дотримання встановлених санітарно-епідеміологічних вимог. Не обмежувати їхню діяльність, оскільки церква знає давно, а тепер також доведено наукою, що саме богослужбова діяльність і молитва сприяють підвищенню оптимізму, працездатності, зміцненню імунітету, швидшому лікуванню й одужанню хворих.

Скасувати план заходів з просування гендерної ідеології «партнерства Біарріц».

Скасувати діяльність антидискримінаційної експертизи у тому вигляді, у якому вона існує в нашій державі, та дотримуватися чітких вимог Конституції України і відповідного чинного антидискримінаційного законодавства.

Забезпечувати матеріальне благополуччя нашого народу, в тому числі встановлюючи прийнятні для населення ціни на комунальні послуги.

 

Міністерству освіти і науки України

Усіляко сприяти поширенню викладання предметів духовно-морального спрямування у вітчизняних закладах освіти. Сприяти створенню експертної комісії з предметів духовно-морального спрямування, зважаючи на те, що переважна частина українців – це християни, а предмети духовно-морального спрямування довели свою високу ефективність, заслужили повагу і любов більшості дітей, батьків та педагогів.

Уникати поширення в закладах освіти гендерної ідеології, для якої в Україні немає належних, в тому числі юридичних, підстав.

Переглянути зміст, форми і методи діяльності антидискримінаційної експертизи, а також громадських організацій, які її здійснюють, надавши цій важливій процедурі об’єктивний, а не гендерно заангажований характер.

Контролювати і запобігати проникненню в заклади освіти сумнівних і шкідливих програм, які фінансуються зарубіжними фондами і грантами для просування руйнівної для освіти і суспільства ідеології.

Розробляти навчальні програми та плани із вивчення всіх природничих дисциплін на науковій основі, а саме: на основі методології, що слугує для розкриття об’єктивної істини і закономірностей досліджуваного предмета, його зв’язку з попередніми знаннями, можливості пов’язувати отримані знання в систему та здійснювати процес пізнання найефективнішим шляхом.

Внести зміни до наказу МОН України № 1038, який на разі не враховує безпосередньо духовно-моральну складову, відображену у відповідному Указі Президента України «Про національно-патріотичне виховання». Така ситуація може призвести до формування світосприйняття і виховання шкільної молоді, що не відповідає традиційним українським цінностям.

Забезпечити бюджетне фінансування недержавних навчальних закладів (виконуючи принцип «Гроші ідуть за учнем»), зокрема християнських дитячих садочків і шкіл, аби батькам не доводилося двічі платити за освітні послуги.

 

Уповноваженому Президента України з прав дитини,

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини

та освітньому омбудсмену України

Активніше захищати право дітей на духовно-моральне виховання, виступати проти нав'язування гендерної ідеології в закладах освіти та виступати проти здійснення антидискримінаційної експертизи так, як вона здійснюється сьогодні, слідкувати за перебігом реформи Нової української школи, оскільки різні програми, які в ній використовуються, мають різний освітній потенціал.

Пропагувати і активно захищати науковий факт, що вже з моменту зачаття існує повноцінна людина, а тому мають бути дотримані всі її права вже на цьому етапі життя.

 

Міністерству охорони здоров'я України

У непростий час поширення коронавірусу  для протидії йому пропонувати мешканцям України лише ту вакцину, яка пройшла необхідні випробування, не нав'язувати громадянам обов'язкову вакцинацію без їхньої згоди.

Не виступати ініціатором обмеження богослужбової діяльності церков за умови дотримання санітарно-епідеміологічних вимог, оскільки молитви відіграють значну роль у зміцненні імунітету людини та її духовного, морального, соціального, психологічного, психічного та тілесного здоров'я.

 

Міністерству юстиції України

Дотримуватися конституційних норм у законодавстві та діловодстві нашої країни, в тому числі рішення Конституційного Суду України, який вважає, що «принцип правової визначеності вимагає чіткості, зрозумілості й однозначності правових норм, зокрема їх передбачуваності (прогнозованості) та стабільності». Не використовувати неконституційні та з неоднозначним тлумаченням слова, наприклад: «гендер», «толерантність» й інші неологізми. Навіть поверхове вивчення значення цих cлів указує на їх неоднозначне сприйняття.

 

Органам місцевого самоврядування в Україні

Розробити стратегію та програми взаємодії з церквами, релігійними та громадськими організаціями, а також духовними радами, посилювати їхню роль у заходах духовно-морального і суспільного значення.

Вжити заходів для забезпечення у наступному бюджетному році фінансування курсів духовно-морального спрямування: «Основи християнської етики» та інших для закладів дошкільної освіти, закладів загальної середньої освіти, позашкільних закладів освіти, професійно-технічних закладів освіти, вищих закладів освіти (гуртки, факультативні заняття, інтегровані заняття) шляхом прийняття програм «Духовне життя» та створення бюджетних призначень для фінансування цих заходів.

Сприяти викладанню курсів «Основи сім’ї», «Школа подружнього життя» у 10-11 класах закладів загальної середньої освіти.

Захищати своїх громадян від загрози гендерної ідеології та практики.

Утримуватись від закриття храмів на час карантинів, сприяти урочистому відзначенню християнських свят.

Сприяти проведенню місцевих та Всеукраїнських заходів: фестивалю «Різдвяні піснеспіви», олімпіади «Юні знавці Біблії», конкурсу «Учитель (вихователь, викладач, керівник гуртка) року предметів духовно-морального спрямування».

Підтримувати Всеукраїнський марафон «Християнській етиці бути!».

Підтримати і розвинути ініціативу про десятиліття Біблії в Україні та світі: 2021–2031 рр.

Упроваджувати християнські цінності в діяльності органів місцевого самоврядування.

Співпрацювати з інститутом капеланства, громадськими християнськими та батьківськими організаціями.

 

Громадським організаціям

Об'єднувати зусилля християнських громадських організацій, координувати дії християн, громадян України, спрямовані на зміцнення духовних і моральних основ нашої держави та розв’язання актуальних проблем суспільного життя: духовно-моральне виховання дітей і молоді, протидія гендерній ідеології, розвиток сімейних цінностей, боротьба з корупцією.

 

Від імені учасників конференції

Василь Жуковський, доктор педагогічних наук, професор, координатор Всеукраїнської духовно-наукової і просвітницької платформи «Цінності», координатор конференції

Олександр Кривенко, член оргкомітету конференції, активіст Всеукраїнської духовно-наукової і просвітницької платформи «Цінності», фундатор і координатор соціально-просвітницької ініціативи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні», журналіст, магістр права, м. Київ

Олег Олійник, керівник громадської організації «Моє покоління», пастор Церкви «Нове життя», м. Краматорськ

Вікторія Оліферчук, кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології НЛТУ України, докторант

Артур Погоріленко, голова ГО «Рух за життя та гідність людини», аспірант, юрист

Віталій Шульга, голова Української асоціації педагогів-християн, м. Кривий Ріг

Мирослав Савчин, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету, м. Дрогобич

Нінель Химич, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка лабораторії духовного розвитку особистості ДВНЗ «Університет Григорія Сковороди в Переяславі», активістка Всеукраїнської духовно-наукової і просвітницької платформи «Цінності», член ГО «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», м. Переяслав.


https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2021/01/21-pd.html

Про медіа. Закон

ЗАКОН УКРАЇНИ Про медіа https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2022/12/131800.html      Допомога    Шрифт:  + − ЗАКОН УКРАЇНИ Про ме...