неділя, 19 липня 2020 р.

Подібне Царство Небесне до людини, яка посіяла добре насіння на своєму полі

Царство Небесне подібне до людини, яка посіяла добре насіння на своєму полі

(зел) ХVI Неділя звичайного періоду

Царство Боже... Це настільки таємнича дійсність, що Ісус Христос, говорячи про нього, вживає слово «воно підібне до». Воно нам асоціюється з небом, але з притчі виразно видно, що Царство Боже є вже тут, на землі. Воно існує, незважаючи на поділи, політичні конфлікти тощо. Ми у ньому живемо. Воно розвиватиметься та зміцнюватиметься, хоча назовні не буде цього видно. Друга таємнича дійсність – диявол. Він так само існує, хоча багато людей не приймає цього. Третя таємниця: Чому Бог допускає стільки зла? Пояснення ми чуємо сьогодні.

АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені ; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі  жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй у них дари своєї благодаті, † щоби вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мудр 12, 13. 16-19
Читання з Книги Мудрості.
Справді немає іншого, крім Тебе, Бога, який би дбав про все; щоби Ти мав йому доводити, що не судив Ти не­справедливо. Твоя бо сила – справедливості початок, а що Ти над усім пануєш, то й щадиш усе. Ти бо виявляєш силу тим, хто не вірить у повноту Твоєї потуги; у тих же, хто зазнав її, осоромлюєш зухвальство. Ти – Владика сили, судиш ласкаво та провадиш нас вельми дбайливо, бо коли тільки захочеш, – можеш. Та­ким діянням Ти навчив народ свій, що праведник має бути чоловіколюбцем, і дав своїм дітям добру надію, бо даєш після гріхів покаяння. Слово Боже.
Читайте також: НЕ ратифіковувати Стамбульску Конвенцію! Підпишіть №22/098046-еп

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 86, 5-6. 9-10. 15-16а
Боже, Ти добрий і усе прощаєш.
Ти, Господи, добрий і прощаєш, *
Ти багатомилостивий до всіх, які до Тебе кличуть.
Господи, вислухай мою молитву *
і будь уважний до голосу мого благання.
Всі народи, які Ти створив, прийдуть †
і поклоняться Господи, перед Тобою, *
і Твоє Ім’я прославлять,
оскільки Ти великий і чиниш дивовижне. *
Ти – Бог єдиний!
Ти, Господи, Бог щедрий і милосердний, *
багатомилостивий, праведний і довготерпеливий!
Повернися до мене *
і мене помилуй.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 26-27
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Дух допомагає нам у наших немочах; адже не знаємо, за що та як маємо молитися, але сам Дух за­ступається за нас невимовними зітханнями. А Той, хто досліджує серця, знає, які бажання Духа, бо Він засту­пається за святих з Божої волі. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі та неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 24-43
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу іншу притчу подав людям Ісус, кажучи: «Подібне Царство Небесне до людини, яка посіяла добре насіння на своєму полі. Коли люди спали, прийшов її во­рог, посіяв плевели серед пшениці та й пішов собі . А як зійшло збіжжя та дало плід, тоді  ж показалися ті плевели. Тож підійшли слуги господаря та сказали йому: “Пане, хіба не добре насіння ти посіяв на своєму полі? Звідки ж узялися плевели?” А він сказав їм: “Людина-ворог це зробила”. І кажуть йому слуги: “Хочеш, аби ми пішли й зібра­ли їх?” Він же каже: “Ні, щоби ви часом, збираючи плевели, не повиривали разом з ними та пшениці. Залиште, щоб і те, й інше разом росло до жнив, а в час жнив скажу жен­цям: зберіть спершу плевели та пов’яжіть їх у снопи, аби спалити їх, а пшеницю зберіть до мого сховища”». Іншу притчу подав їм, кажучи: «Царство Небесне подібне до зерна гірчиці, що його людина взяла та й посіяла на своєму полі; воно, хоч і найменше з усіх зерен, та коли виросте, стає більшим за городні рослини і стає деревом, так що прилітають птахи небесні та гніздяться на його гілках». Іншу притчу розповів їм: «Царство Небесне подібне до закваски, що її жінка взяла й сховала до трьох мірок борошна, доки не вкисне все». Все це промовляв Ісус людям у притчах, а без притчі нічого їм не говорив, щоби збулося сказане через пророка, який говорив: «Відкрию уста Мої  в притчах, виявлю сховане від початку світу!» Відпустивши натовп, Він прийшов у дім. І підійшли до Нього учні Його, кажучи: «Роз’ясни нам притчу про плевели на полі». Він же, відповідаючи, сказав: «Той, хто сіє добре на­сіння, – це Син Людський, а поле – це світ; добре ж насін­ня – це сини Царства; плевели – це сини лукавого; ворог, що їх посіяв, – це диявол; жнива – це кінець віку, а жен­ці  – це ангели. Отже, як збирають плевели та палять у во­гні, так буде при кінці віку: Син Людський пошле своїх ангелів, і вони зберуть з Його Царства всі спокуси й тих, хто чинить беззаконня, та вкинуть їх у вогняну піч; там буде плач і скрегіт зубів. Тоді  праведники засяють, як сонце, в Царстві Отця свого. Хто має вуха, нехай слухає». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

Скрутація на 16-ту неділю звичайного періоду


МОЛИТВА ВІРНИХ
Між добром і злом неустанно триває боротьба; просімо Господа про потрібні блага для перемоги добра у світі та в наших серцях:
1. Молімося за святу Церкву, щоби серед труднощів вона невтомно сіяла добро та навчала світ праведному життю.
2. Молімося за мир у всьому світі, щоби жодна людина не потерпала від воєн та насилля та могла вільно славити Господа.
3. Молімося за дітей та молодь, які зараз перебувають на канікулах, щоби вони не занедбували своїх релігійних обов’язків.
4. Молімося за всіх, хто має сумніви у вірі, щоби вони змогли з Божою допомогою їх перебороти.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоби Господь помилував їх і обдарував повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоби ми, укріплені Словом Божим і Євхаристією, вірно виконували Господні заповіді та так удостоїлися вічного життя.
Боже наш і Отче, Ти винагороджуєш за добро, а за зло караєш, допомагай нам у постійній боротьбі, якою є життя на землі, й утверди перемогу добра у світі та в наших душах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жертвою замінив усі  жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він зробив пропам’ятними свої чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.

За матеріалами: КМЦПіо ТБ

Олександр Кривенко, християнин, журналіст, юрист, викривач корупції

Постійне посилання: Подібне Царство Небесне до людини, яка посіяла добре насіння на своєму полі // Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні 19.07.2020 р.Б. https://cutt.ly/KamAxFh (https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2020/07/19-vi-ned-zv-period.html)

неділя, 12 липня 2020 р.

Зерно – це слово Боже, а сіяч – Христос; кожен, хто Його знайде, житиме повіки

 Зерно – це слово Боже, а сіяч – Христос; кожен, хто Його знайде, житиме повіки  
(зел) ХV Неділя звичайного періоду 

https://cutt.ly/npbfJZJ  
Ісус Христос говорить Слово до всіх. Він свідомий, що факт проповідування має для нашого життя фундаментальне значення: бути зціленим, чи ні, зустрітися з Спасителем, чи ні. Проте не всі зацікавлені цим Словом, з різних причин. Ті, котрі насправді хочуть, шукають і отримують пояснення, зворушливе пояснення. Ісус говорить, що в момент проголошення Євангелія завжди присутній сатана, котрий чудово знає силу Слова та наслідки Його прийняття. Так само існують перешкоди, які унеможливлюють дію Слова. І в мені, і в тобі є ці перешкоди, – розповідає блог Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні.

АНТИФОН НА ВХІД

Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, світло Твоєї правди, щоби вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоби ті, хто називають себе християнами, відкинули все, що суперечить гідності цього Імені, * та дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Дивіться також: Трансляція Святої Меси з конкатедрального собору св. Олександра у Києві, 12 липня 2020 (проповідує єпископ Віталій Кривицький): 





ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 55, 10-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Як дощ і сніг сходить з неба і не повертається туди, доки не напоїть землю, щоби вона зростила паростки та дала насіння сіячу, і хліб тому, хто їсть, отак і Моє слово, яке виходить з Моїх уст: не повертається до Мене порожнім, але чинить те, що Я хочу, довершує те, за чим Я його вислав». Слово Боже.

Читайте також: НЕ ратифіковувати Стамбульску Конвенцію! Підпишіть №22/098046-еп


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМПс 65, 10абвг. 10д-11. 12-13. 14
Земля дорідна дала плід стократний.
Ти дбаєш про землю, її напуваєш, *
збагачуєш її надзвичайно щедро:
Божа ріка сповнена водою. †
Ти зерно їм достачаєш, *
бо так Ти все це запровадив.
Земля дорідна дала плід стократний.
Її борозни Ти наповняєш, *
скиби рівняєш,
дощами її робиш м’якою, *
а її рослинність благословляєш.
Ти увінчав рік своєю добротою, *
і Твої стежки просякнуті достатком.
Волога осяде на пасовиськах пустелі, *
і охоплені радістю пагорби будуть.
Луги покриються отарами, *
а долини пшеницею зарясніють.
Радісно вони вигукувативатимуть *
і співатимуть радо.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 18-23
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Я вважаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті порівняно з майбутньою славою, яка має з’явитися в нас. Усе творіння з упованням очікує з’яв­лення Божих синів. Адже творіння підкорилося марноті не добровільно, а через того, хто його підкорив, з надією, що саме творіння буде визволене від рабства тління – для свободи слави дітей Божих. Бо знаємо, що все творіння разом стогне та страждає аж донині. Та не тільки воно, але й ми самі, маючи зача­ток Духа, самі в собі стогнемо, очікуючи усиновлення та викуплення нашого тіла. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 1-23
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того дня Ісус вийшов із дому і сидів біля моря; і зібра­лися біля Нього численні натовпи, так що Йому довелось увійти і сісти у човен, а всі люди стояли на березі. І Він багато розповідав їм притчами, кажучи: «Ось вийшов сіяч сіяти. І коли сіяв, одне зерно впало при до­розі, й прилетіли птахи та поз’їдали його. І нше впало на кам’янистий ґрунт, де не мало багато землі, й швидко зійшло, бо не мало глибокої землі, а як піднялося сонце, – зів’яло і, не маючи кореня, засохло. Інше впало в терня, а терня виросло й заглушило його. А інше впало на добру землю і давало плід: одне в сто, одне в шістдесят, одне у тридцять разів. Хто має вуха, нехай слухає!» Підійшовши, учні запитали Його: «Чому Ти говориш до них притчами?» А Він у відповідь сказав їм: «Бо вам дано пізнати таєм­ниці Царства Небесного, а їм не дано. Адже хто має, тому дасться, і отримає понад міру, а хто не має, то й те, що має, буде забране від нього. Я тому говорю до них прит­чами, що, дивлячись, вони не бачать, а слухаючи, – не чують і не розуміють; і збувається щодо них пророцтво Ісаї, в якому говориться: “Слухом будете чути та не зро­зумієте, і вдивляючись, будете дивитися та не побачите”. Адже серце цього народу ожиріло, і вухами тяжко чують, і очі свої  замружили, аби не побачити очима та не почути вухами; та й серцем не зрозуміти і не наверну­тися, і щоб Я зцілив їх. Ваші ж очі блаженні, бо бачать, і ваші вуха, бо чують. Воістину кажу вам, що багато пророків і праведників прагнули побачити те, що ви бачите, але не побачили; і по­чути хотіли те, що ви чуєте, але не почули. Отже, послухайте притчу про сіяча. До кожного, хто слухає слово Царства, та не розуміє, приходить лу­кавий і викрадає посіяне в його серці; це те, що посіяне при дорозі. А посіяне на кам’янистому ґрунті – це той, хто слухає слово тв відразу з радістю його приймає, але, не маючи в собі  кореня, він є нестійкий, і коли наста­ють страждання або переслідування за слово, він одра­зу спокушується. Посіяне в тернях – це той, хто слухає слово, але клопоти світу та зваба багатства заглушають те слово, і воно стає без плоду. А посіяне в добру землю – це той, хто слухає слово та розуміє, той, який видає плід і приносить – один – у сто разів, і нший – у шістдесят, ще інший – у тридцять». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи щонеділі Боже Слово, яке виголошує нам свята Церква в літургійних читаннях та повчаннях, просімо Господа з довірою:
1. Молімося за Святішого Отця, найвищого вчителя Церкви, щоби його слова завжди знаходили розуміння та послух у вірних всього світу.
2. Молімося за всіх священиків, щоби вони ревно сіяли Боже Слово на ниві людських сердець.
3. Молімося за працівників видавництв і преси, щоб у своїй праці вони дбали про духовність суспільства.
4. Молімося за наші сім’ї, щоб у них щоденно звучали слова Святого Письма.
5. Молімося за померлих наших родичів і близьких, щоби Господь благоволив прийняти їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоби, вислухавши Слово Боже, ми вірно дотримувалися Господніх настанов і своїм життям удостоїлися вічного щастя.
Боже, наш Отче, благослови свій народ і вчини, щоби ми були доброю землею для Слова Христа. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоби вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі хатку, і ластівка собі  гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоби завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.

За матеріалами: КМЦEWTN Ukraine
Олександр Кривенко
krivenkokorr@ukr.net
Сайт
Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні https://protectingchristianvalues.blogspot.com/
Facebook 1Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні  https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/
Facebook 2: Oleksandr Kryvenko https://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5
Facebook 3: Oleksa Kryvenko https://www.facebook.com/oleksa.kryvenko
Facebook 4: Oleksandr Kryvenko https://www.fb.com/OleksandrKryvenkoUA
Тел.: +380 63 241 3681

Постійне посилання: Зерно – це слово Боже, а сіяч – Христос; кожен, хто Його знайде, житиме повіки // Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні 12.07.2020 р.Б. https://cutt.ly/npbfJZJ (https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2020/07/12-zerno.html)

Про медіа. Закон

ЗАКОН УКРАЇНИ Про медіа https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2022/12/131800.html      Допомога    Шрифт:  + − ЗАКОН УКРАЇНИ Про ме...