Архів блогу

пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

«Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020


На фото: Михайло Паночко
«Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020


23.10.2020, 18:00 

25 жовтня відбудуться вибори, які визначать, хто очолить органи місцевого самоврядування та представлятиме наші інтереси у міських і обласних радах. Християни є суттєвою складовою українського суспільства та мають усвідомлювати, що від результатів цих перегонів залежить курс розвитку громад у найближчій перспективі. 

Автор тексту та фото: 
Олександр Кривенко
для ІА Світогляд
krivenkokorrr@ukr.net
Церкви ж є відповідальними за формування сумління своїх вірних, у тому числі під час таких історичних подій, як вибори. Про власне бачення цієї теми напередодні виборів розповів у інтерв’ю для ІА Світогляд старший єпископ Української Церкви Християн віри євангельської Михайло Паночко

– Пане Михайле, як має діяти християнин-виборець, аби прийняти правильне рішення, враховуючи, що він є людиною зі світоглядом і цінностями, які походять із Біблії? З іншого боку, як мають діяти кандидати-християни під час виборів і в разі потрапляння до влади? 
– Враховуючи історичний досвід незалежної України, попередні десятиліття виборів, обіцянок, гасел і закликів, мусимо констатувати, що не було втілене те, що пропонували політики. Так трапилося лише тому, що вони морально нездорові та не мають внутрішнього стрижня, який породжує державницьке мислення. Найбільшою проблемою України є те, що до влади йдуть аморальні люди. Такі можновладці – це потенційні злодії, яким збрехати, вкрасти, скоїти злочин – це норма. Їм головне – здобути владу. 

Читайте також: Відновимо рай у своїй душі – збережемо довкілля

– «Немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога» (Рим. 13:1), – каже Біблія. 
– Так, і це означає, що до влади мають іти люди високої моралі, які здатні не лише обійняти посади, але й узяти на себе відповідальність. Вони повинні бути внутрішньо чистими, мати думки та руки незабрудненими, а серце – повним доброти та бажання працювати для України так само, як для своєї сім’ї. Аморальність людини – ось основна проблема. Розвинуті країни піднімали моральні люди. Їх потрібно виховувати сьогодні. Це мають бути чесні, безкорисливі, прості, мудрі люди. Ось, чого нам бракує. 

Читайте також: Сімейним цінностям – так, гендерній ідеології – ні: депутати Волині виступили за розвиток інституту сім’ї

– Якби Ви мали можливість поставити запитання всім, хто балотується на посаду депутата чи голови відповідного самоврядного місцевого органу, про що поцікавилися б? 
– Кожного, хто прагне влади, я запитав би: чому ти йдеш туди, яка твоя мотивація? Це є найважливішим. Як сказав 35-й президент США Джон Кеннеді: «Не питай, що твоя країна може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї країни!». Ця славнозвісна думка визначила державний курс керування Сполученими Штатами Америки. «Що я можу зробити для України?» – це має бути питанням кожного громадянина України. Відповідь проста: не смітімо деінде, не обманюймо ближнього свого, працюймо на його благо, сіймо добре, вічне, розумне! Чим більше матимемо сіячів хорошого, тим ширшими будуть наші ниви, які зарясніють життєдайними плодами. Якщо ж сіяти неправду, популізм, обман, користолюбство, то буйно зацвіте будяками наша нація, і вона буде безплідною. Потрібно бути здоровими не лише фізично, але й духовно, мати моральні принципи. Якщо ж усередині нас така арматура переконань відсутня, то ми є слабкими. Ось, що є наріжним каменем нашої людської гідності. Ми маємо бути як стовпи, які здатні витримати навантаження. 

Читайте також: Попри нехтування Конституцією України з боку влади міста у Запоріжжі відбулася Молитовна хода

– Бачимо щоразу після виборів, як деякі «стовпи» дуже швидко ламаються. 
– Мало хто із виборців замислюється над тим, чому так відбувається. Відповідь проста: певні можновладці переоцінили себе та не змогли підняти штангу, за яку взялися, до заявленого ними ж рівня. Тільки з Богом і за Його Словом можна побудувати чудову країну. Я знаю про це, бо маю досвід створення власної сім’ї – моєї маленької держави. Бог допоміг мені в юності, відкривши мої сліпі очі і показавши, що без Нього я слабкий, бідний і нещасний грішник, здатний на зло та копання собі ями, в яку впаду. Господь сказав мені: «Не роби так, сину, як інші навколо, почитай моє слово та дій за моєю мудрою настановою!». Батько радить: ось так живіть, і буде вам добре. І Бог благословив мене чудовою родиною. Маємо 5 прекрасних дітей, 5 сімей, 15 онуків і двоє – у дорозі. Нема серед нас ані алкоголіків і блудників, ані злодіїв і наркоманів. У здорових сім’ях ростуть здорові діти й онуки. 

– Оцінюючи програми багатьох кандидатів у депутати, як правило, не видно в них жодної тези про духовність. Хотілося би прочитати, наприклад, що освіта буде не лише доступною, але й ґрунтуватиметься на моральних принципах. Немає зазвичай у програмах кандидатів і тез про те, що українська мова, наша віра, історія, сім’я, традиція та цінності будуть належно захищені від агресії внутрішньої та зовнішньої. Інакше кажучи, кандидати здебільшого не пропонують ось тієї духовної платформи, з якої все і має починатися для політика. Як у такому разі християни мають оцінювати перспективи приходу до влади того чи іншого кандидата? 
– Дуже просто. Справжній християнин на перше місце завжди ставить речі духовної сфери. «Не хлібом єдиним буде жити людина, але кожним словом Божим» (Луки 4:4), – сказав Ісус у пустелі, коли сатана пропонував Йому зробити хліб із каміння. Якщо хліб, ковбаса та тарифи стоять у виборця на першому місці, то він дуже глибоко помиляється. Ці речі є другорядними, і вони обов’язково будуть як похідна від здорового, морального середовища. 
Все це і довели засновники Європейського Союзу. Вони поставили наріжним каменем чесність, моральні цінності, справедливість, правосуддя. Здорове суспільство дуже скоро процвітатиме. Там, де панують неправда, корупція і гріх, збочення, блуд, алкоголізм, наркоманія, ніколи не буде життєдайних громад, адже нічого путнього неможливо збудувати з гнилого дерева. 

Читайте також: Благовісникам Божої любові карантин – не перешкода: завершився сезон вуличного благовістя

– Якщо узагальнити портрет християнина – кандидата в депутати чи на посаду очільника місцевого самоврядного органу, які риси мають бути йому притаманні? 
– До влади мають іти християни, в яких є на це покликання і змога нести нелегку ношу політика. Балотуватися у кандидати мають вірні Христовій церкві, у котрих є достатньо міцний внутрішній стрижень, який не спроможні зламати гроші, влада та слава. Ці три чинника руйнують кожного гниляка, який іде до влади. Не піддатися таким спокусам здатен християнин, який славу віддає Тому, Хто його спас і виправдав. 

Читайте також: Місцеві вибори: курс на християнський розвиток України. У Києві відбувся Форум 

– Серед кандидатів є, слава Богу, і керівник духовної семінарії, і представники духовенства, і миряни-християни. Водночас у народі побутує думка, яка базується на конституційному положенні про те, що «церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави» (ст.35). Тому багато хто вважає, що йти у політику не є справою християн. Віряни, мовляв, мають займатися звичайними ділами: розбудовувати молитовні доми та храми тощо. 
– Ні, тисячу разів ні. Хочу, щоби Ви донесли мою думку читачам: словосполучення «церква відокремлена від держави» абсолютно не означає, що християни як члени суспільства так само віддалені від держави. Ми всі є громадянами держави та становимо її ядро. Конституційна норма про відокремлення означає, що жодна церква не має пріоритетного права в Україні.

Читайте також: Українській сім’ї – належний захист: депутати Житомирщини виступили за охорону сімейних цінностей 

– Тобто відсутня церковна монополія. 
– Так, і саме цей сенс закладений у Основному Законі України. Не може бути церква відділена від справ держави. Ми беремо участь у виборах, у допомозі бідним, сиротам, вдовам, у роботі реабілітаційних центрів тощо. Як можна мене відокремити, якщо я є складовою держави? Цей сенс потрібно роз’яснити українцям, а не відсікати його немовби мечем. Отже, згадане конституційне положення означає, що жодна із церков не може мати роль державної церкви. Натомість церкви мають брати активну участь у справах політики.


– Прошу Вас, аби на завершення нашого спілкування прозвучала молитва єпископа! 
– Боже наш і Отче наш! Ти чув нашу розмову, бо ти всюди присутній, і все бачиш. Ще слова немає на наших устах, ти вже знаєш, про що говоритимемо. Ми дякуємо Тобі, що Ти створив нас на свій образ і свою подобу. Ми дякуємо, що Ти послав свого сина, щоби повернути нас із того широкого шляху, який веде до прірви, щоби показати нам вузьку стежину правди, мудрості та миру, яка захована в Тобі! Боже, Ти бачиш нашу країну, цей багатомільйонний народ і загрози, які виникають. Ти бачиш цю духовну війну, де зло наступає, а воно агресивне, жорстоке та немилосердне. Дай християнам України об’єднатися між собою та побачити смертельну загрозу, яка насувається з різних боків! Дай мудрість християнам і єдність духа! Дай мудрість священнослужителям виховувати народ у правді, у Твоєму слові! Дай мудрість нашій нації! Пробуди нашу країну й увесь український народ поверни до себе, як соняшники повертають свої голови до сонця, бо в Тобі є сила, благословіння, мудрість і життя! Благослови нашу країну, нашу владу та захисти нас від усяких загроз ідеологій, гріха та неправди, які сьогодні налягають на наш край! Ми просимо, Отче, цього захисту, а нам дай мудрості та сили. І ці вибори благослови, щоби при владі були люди, які Тебе знають, шанують, і для яких чесність, доброта та порядність є на першому місці! Тобі славу віддаємо, Богу, Отцю, Сину і Святому Духу! Амінь! 

Олександр Кривенко для ІА Світогляд
Фото автора



Автор : Олександр Кривенко,
римо-католик, журналіст, юрист, викривач корупції, фундатор і координатор соціальної ініціативи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні» https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/,
https://www.facebook.com/OleksandrKryvenkoUA,
https://www.facebook.com/oleksa.kryvenko,
https://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5

м. Київ ,
+380 63 241 3681 ,
krivenkokorr@ukr.net

Посилання на цю публікацію: Олександр Кривенко«Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020 Олександр Кривенко. // Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні, 23.10.2020 р.Б., 18:00 https://cutt.ly/hgv4FBi (https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2020/10/23-tzb.html)

За матеріалами: Олександр Кривенко. «Тільки з Богом і за Його словом можна збудувати чудову країну», – Паночко про місцеві вибори 2020» / ІА "Світогляд", 23.10.2020 р.Б., 18:00, https://cutt.ly/egv6c27 (https://svitogliad.com/interview/tilky-z-bogom-i-za-jogo-slovom-mozhna-pobuduvaty-chudovu-krayinu-panochko-pro-misczevi-vybory-2020/)
FB-дописи: https://cutt.ly/NgbaVLF

Народ, що знає свого Бога, зміцніє та й діятиме: Українська Міжцерковна Рада єднає християн у молитві за та пості за місцеві вибори

Народ, що знає свого Бога, зміцніє та й діятиме: Українська Міжцерковна Рада єднає християн у молитві за та пості за місцеві вибори
Небагато днів залишається до 25 жовтня 2020 р., коли у більшості областей, районів і населених пунктів нашої країни відбудуться місцеві вибори, на яких обиратимуть депутатів сільських, селищних, міських, районних, обласних і Київської міської рад, а також сільських, селищних і міських голів. З огляду на те, що роль органів місцевого самоврядування нині суттєво зросла, є принципово важливим, аби у цих органах були ті, хто відстоюватиме духовні, моральні та сімейні цінності, — йдеться у повідомленні Української Міжцерковної Ради (УМР).

"Зважаючи на це, вперше в історії України участь у виборах братиме безпрецедентна кількість християн, які балотуються до місцевих рад від різних політичних сил. Загалом по Україні нині до органів місцевого самоврядування балотується близько 1 тисячі кандидатів — вірних різних євангельських церков.

Читайте також: «Між кесарем і Богом»: круглий стіл пройшов у Ірпені напередодні виборів

Враховуючи зазначене, закликаємо усі церкви та віруючих об’єднатися 22-24 жовтня 2020 року в спільній молитві та пості за місцеві вибори, що пройдуть 25 жовтня.

Шановні служителі церков! Дорогі брати і сестри!

Єднаймося у молитві:
за перемогу на виборах євангельських віруючих та інших кандидатів, що сповідують християнські цінності;
за активну участь громадян України у виборах;
за чесність і прозорість під час підрахунку голосів;
щоб Господь зберіг Україну від приходу до влади внаслідок виборів людей лукавих і нечестивих;
за Божу охорону від коронавірусу, за одужання тих, хто хворіє, та про захист і мудрість для усіх медиків.
Зустрінемо місцеві вибори нашою спільною молитвою і постом!
«... А народ, що знає свого Бога, зміцніє та й діятиме.» (Книга пророка Даниїла 11:32)

З повагою
Єпископи Української Міжцерковної Ради"

За матеріалами umrada

Олександр Кривенко,
римо-католик, журналіст, юрист, викривач корупції, фундатор і координатор соціальної ініціативи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні» https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/,
https://www.facebook.com/OleksandrKryvenkoUA,
https://www.facebook.com/oleksa.kryvenko,
https://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5

м. Київ ,
+380 63 241 3681 , 
krivenkokorr@ukr.net

Посилання на цю публікацію: Олександр Кривенко«Народ, що знає свого Бога, зміцніє та й діятиме: Українська Міжцерковна Рада єднає християн у молитві за та пості за місцеві вибори» // Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні, 23.10.2020 р.Б., https://cutt.ly/igvOz6s

(https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2020/10/23-mol.html)

неділя, 18 жовтня 2020 р.

Сяйте, мов світила у світі, дотримуючись життєдайного слова

Сяйте, мов світила у світі, дотримуючись життєдайного слова

(зел) XXІХ Неділя Звичайного періоду (Початок місійного тижня)

https://cutt.ly/ggjYu2J

Церква живе завдяки Євхаристії. Ми усвідомлюємо цю істину, коли збираємося на спільній літургійній молитві в урочистість Пресвятих Тіла та Крові Христа. В Євхаристії міститься весь духовний скарб Церкви, яким є Христос – наша Пасха та живий Хліб, що дає людям життя. Молімося під час цієї Святої Меси, щоби ми зрозуміли, що Пресвята Жертва є джерелом і вершиною нашого життя, і, щоби це пізнавши, ми отримали плоди Божого відкуплення.

Читайте також: Відновимо рай у своїй душі – збережемо довкілля


АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоби наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоби ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Відео: Свята Меса з Конкатедрального собору св. Олександра у Києві о 12:30 18 жовтня 2020 



ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 45, 1. 4-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь про свого помазаника Кира: «Я взяв його за праву руку, щоби підкорити йому наро­ди, щоби обернути спини царів, аби відчинити перед ним двері та щоби брами більш не зачинялись. Задля Яко­ва, Мого слуги, Ізраїля, Мого вибранця, Я назвав тебе на ім’я, дав тобі  почесне звання, навіть якщо ти Мене не знаєш. Я Господь, і немає іншого. Окрім Мене, немає Бога. Я підперізую тебе, хоча ти Мене і не знаєш, щоби знали від сходу сонця до заходу, що немає іншого, крім Мене. Я Господь, і немає іншого!» Слово Боже.

Читайте також: Сімейним цінностям – так, гендернійідеології – ні: депутати Волині виступили за розвиток інституту сім’ї


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1 і 3. 4-5. 7-8а. 9-10а і в
Воздайте Богу силу, честь і славу.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Звістіть між язичниками Його славу, *
серед усіх народів – Його діла дивовижні.
Бо великий Господь і найвищої хвали гідний. *
Він грізний – понад усіма богами.
Адже всі боги народів – це боввани, *
а Господь – сотворив небо.
Покоління народів, віддайте Господу, *
віддайте Господу славу та силу,
віддайте Господу, *
Імені Його, славу.
Поклоніться Господу – оздобленому у святість. *
Нехай уся земля затремтить перед Його обличчям.
Сповістіть між народами: «Господь воцарився!» *
Він справедливо буде судити народи!

Читайте також: Попри нехтування Конституцією України з боку влади міста у Запоріжжі відбулася Молитовна хода


ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 1, 1-5б
Початок Першого послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Павло, Силуан і Тимотей – Солунській Церкві в Бозі Отці та Господі Ісусі Христі: благодать вам і мир. Ми завжди дякуємо Богові за всіх вас, постійно згаду­ючи в наших молитвах; пам’ятаємо перед Богом, нашим Отцем, про ваше діло віри, про працю любові та терпіння в надії на нашого Господа Ісуса Христа. Знаємо, улюблені Богом брати, про ваше обрання. Адже наше Євангеліє до вас було не тільки в слові, а й у силі, та у Святому Духові, та з повним переконанням. Слово Боже.

Євангеліє дня та проповідь о. Станіслава Інжиєвського, 18 жовтня 2020



Читайте також: Благовісникам Божої любові карантин – не перешкода: завершився сезон вуличного благовістя


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Флп 2, 15г. 16а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сяйте, мов світила у світі,
дотримуючись життєдайного слова.

Читайте також: Місцеві вибори: курс на християнський розвиток України. У Києві відбувся Форум


ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 22, 15-21
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу фарисеї пішли та зібрали раду, щоби зловити Ісуса на слові. І послали до Нього своїх учнів з іродіяна­ми, кажучи: «Учителю, знаємо, що Ти є правдомовний, навчаєш Божої дороги по правді та ні на кого не зважаєш, бо не дивишся на обличчя людей. Тож скажи нам, як Ти вважаєш: чи належить давати податок кесареві, чи ні?» Знаючи їхнє лукавство, Ісус сказав: «Навіщо випро­бовуєте Мене, лицеміри? Покажіть Мені податкову мо­нету!» Вони принесли Йому динарій. А Він каже їм: «Чий це образ і напис?» Відповідають: «Кесаря!» Тоді Він каже їм: «То кесареве віддайте кесареві, а Боже – Богові!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”

Читайте також: «Між кесарем і Богом»: круглий стіл пройшов у Ірпені напередодні виборів


МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ
Христос навчає нас правильного ставлення до земних речей, тож звернімося до Нього, прохаючи Його про допомогу в на­ших справах і проблемах:
1. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоби їхня праця принесла плоди зростання духовності у всьому світі.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоби Господь дарував їй істинний мир, злагоду та процвітання.
3. Молімося за молодь, щоби вона будувала майбутнє України на фундаменті почуття відповідальності перед Богом і суспільством.
4. Молімося за людей, які переживають кризу віри, щоби вони духовно відродилися та повернулися до Христа.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоби Господь благоволив обдарувати їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, щоб у Євхаристії ми черпали сили для стійкості у вірі та вірності заповідям Божим.
Господи наш і Спасителю, допомагай нам вірно йти дорогою Твоїх заповідей і вдосконалюватися у чеснотах та святості, щоби ми могли удостоїтися Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоби за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоби рятувати їхнє життя від смерті * та живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * та приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.

За матеріалами:
КМЦ
EWTN Ukraine


Упорядник: Олександр Кривенко,
римо-католик, журналіст, юрист, викривач корупції, фундатор і координатор соціальної ініціативи «Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні» https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/,
https://www.facebook.com/OleksandrKryvenkoUA,
https://www.facebook.com/oleksa.kryvenko,
https://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5

м. Київ , +380 63 241 3681 , krivenkokorr@ukr.net



Постійне посилання:

Сяйте, мов світила у світі, дотримуючись життєдайного слова //  Захист християнських цінностей – основи життя та сім’ї в Україні, 18.10.2020 р.Б.,  https://cutt.ly/ggjYu2J (https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2020/10/18-ned-XXIX-zp.html)


Про медіа. Закон

ЗАКОН УКРАЇНИ Про медіа https://protectingchristianvalues.blogspot.com/2022/12/131800.html      Допомога    Шрифт:  + − ЗАКОН УКРАЇНИ Про ме...